Gimnazjum 2 i 3 klasa

Dlaczego warto wybrać gimnazjum w Kolegium Europejskim

Nasze gimnazjum łączy niezwykłą międzynarodową atmosferę, unikalny model pracy doskonale przygotowujący do liceum z programem matury międzynarodowej IB,   w którym to nauczanie wszystkich  przedmiotów odbywa się w j. angielskim z możliwością rozwoju zdolności i osobowości ucznia.

Małe klasy sprzyjają nie tylko szybkiej aklimatyzacji ucznia w nowym otoczeniu, ale przede wszystkim pozwalają na znacznie lepszy kontakt pomiędzy uczniem a nauczycielem. Doskonale aklimatyzują się u nas dzieci z zagranicy posługujące się językiem angielskim.  

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na naukę języków obcych zwłaszcza języka angielskiego. Wymiar godzin lekcyjnych języka angielskiego w tygodniu to 8 godzin w tym zajęcia z native speakerem.  Jednak nie tylko to stanowi o przewadze naszego gimnazjum. Aby uczyć się języka angielskiego nie musisz już wyjeżdżać zagranicę. Kontakt z dwujęzycznym nauczycielem oraz codzienne rozmowy w języku angielskim z rówieśnikami z różnych krajów pozwalają nie tylko na bardzo szybka  naukę potocznego języka, ale przede wszystkim mają wpływ na przełamanie bariery do mówienia w języku angielskim.  Wszytko to obywa się w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. 

Gimnazjum oferuje ponadto nauczanie drugiego języka obcego w wymiarze 3 godzin tygodniowo, w tym do wyboru: hiszpański, francuski, niemiecki i rosyjski.

Wypracowany przez wiele lat model nauczania obejmujący gimnazjum i liceum polegający na stopniowym wprowadzaniu języka angielskiego na wszystkich zajęciach do  40% w 3 klasie gimnazjum,   do  80% w pierwszej klasie liceum i 100% w drugiej i trzeciej klasie liceum (1,2 IB). Pozwalają nie tylko doskonale opanować język angielski, ale są doskonałym przygotowaniem do studiów zagranicą.

Absolwenci naszego gimnazjum mają zagwarantowane miejsce w Liceum Kolegium Europejskiego z możliwości zdawania matury międzynarodowej IB i są zwolnieni z egzaminów wstępnych.

 

 

Certyfikaty