Adres: Ślusarska 9, 30-710 Kraków +48 733 883 121 sekretariat@ke.edu.pl

Kółko łacińskie - ke.edu.pl

    You Here!-
  • Home
  • -Kółko łacińskie

Kółko łacińskie

Czy wiesz, że ponad 60% słownictwa angielskiego ma swoje korzenie w łacinie? Język łaciński używany był kiedyś na całym obszarze Cesarstwa Rzymskiego. Z czasem przejęło go chrześcijaństwo i elity intelektualne. Mimo, iż łacina jest językiem martwym, przetrwała do dnia dzisiejszego w medycynie, teologii, prawie itp.

Dlaczego warto uczyć się łaciny?

Łacina, język używany przez elity intelektualne, naukowców i teologów, przetrwała do dzisiaj jako fundament wielu dziedzin, w tym medycyny, teologii i prawa. Nauka łaciny to nie tylko poznawanie słów, to także rozwijanie umiejętności czytania, pisania i ogólnej nauki języków.

Nasz program

Zapraszamy do udziału w programie Kółka Łacińskiego, który obejmuje cztery semestry wprowadzającej łaciny. Podczas zajęć skupiamy się nie tylko na nauce języka, ale także na fascynujących tematach takich jak etymologia, filozofia, historia starożytna i sztuka.

Dołącz do naszej społeczności i odkryj bogactwo języka łacińskiego oraz jego wpływ na świat współczesny. Zacznijmy podróż w głąb czasu i kultury razem!

Ślusarska 9, 30-710 Kraków sekretariat@ke.edu.pl +48 733 883 121