Adres: Ślusarska 9, 30-710 Kraków +48 733 883 121 sekretariat@ke.edu.pl

Matura polska

 • Nie jesteś jeszcze pewien czy program matury międzynarodowej i nauka w języku angielskim jest dla Ciebie, ale chciałbyś/chciałabyś perfekcyjnie nauczyć się tego języka i zostawić sobie otwarte drzwi na międzynarodowy program?
 • Chciałbyś/chciałabyś poznać specjalistyczne słownictwo by płynnie poruszać się w świecie biznesu albo nauk społecznych?
 • Rozważasz studia za granicą, ale nie wiesz jeszcze czy nie skuszą Cię krajowe, dobre uniwersytety?

Jeśli na powyższe pytania odpowiadasz twierdząco – to Kolegium Europejskie wraz ze swoją nową ofertą edukacyjną jest dla Ciebie!

Nowa opcja w Kolegium Europejskim - klasy z polską maturą

Rozumiejąc różnorodność oczekiwań uczniów i rodziców oraz przychylając się do wielu sugestii i próśb –  już od września 2024 roku w Kolegium Europejskim ruszą dwa oddziały w których będzie realizowana polska podstawa programowa!

Tym samym przygotujemy do matury polskiej w sesji maj 2028!

Dołącz do nas, jeśli chcesz połączyć zalety międzynarodowego środowiska z możliwością zdobycia polskiej matury. To idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie różnorodność kulturową, komfortowe warunki nauki i solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Z ogromną radością ogłaszamy rozpoczęcie rekrutacji do klas licealnych z polską maturą! 

Profile i rozszerzenia maturalne w Kolegium Europejskim w klasach z polską maturą

Aby wyjść naprzeciw potrzebom młodzieży, rodziców i współczesnego świata postanowiliśmy powołać klasy z dwoma profilami – klasę o profilu psychologicznym i klasę o profilu managerskim.

Klasa psychologiczna w Kolegium Europejskim stanowi doskonałą propozycję dla tych którzy myślą o tym by w przyszłości zajmować się np. psychologią, ale również kierunkami, które szeroko nazywamy naukami społecznymi (socjologia, pedagogika, filozofia, dziennikarstwo, lingwistyka i wiele innych).

W ramach praktycznego przyswajania i poznawania wiedzy, będziesz mógł/mogła uczestniczyć w wykładach, warsztatach psychologicznych i ćwiczeniach. Specjalnie dla Ciebie organizować je będą doświadczeni naukowcy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego! Posiadamy patronat Uniwersytetu Jagiellońskiego a nasza współpraca z Instytutem Psychologii UJ od wielu lat wprowadza naszych Uczniów w tajniki nauczania akademickiego. 

Oczywiście będziesz miała/miał możliwość zgłębienia zasad działania ludzkiej psychiki. W jaki sposób? Nauczyciele Kolegium Europejskiego maja bardzo dużą praktykę i doświadczenie w nauczaniu psychologii. Bierze się to stąd, że od 2004 roku prowadzą kurs Psychology w ramach przygotowania do matury międzynarodowej IB.

Jedno jest pewne!

W czasie 4 lat nauki w międzynarodowym liceum w Kolegium Europejskim odbędziesz wiele warsztatów kształtujących postawy społeczne. Będziesz uczestniczył/uczestniczyła w niejednym szkoleniu z komunikacji interpersonalnej. W ramach obowiązkowego koła psychologicznego CaseStaudy rozwiniesz tzw. kompetencje miękkie, które pomogą Ci współpracować z innymi osobami, radzić sobie z trudnościami, wykazywać się empatią czy też skutecznie się komunikować.

Informacje praktyczne dla klasy o profilu psychologicznym:

 • przedmioty na poziomie rozszerzonym – język polski, język angielski, biologia
 • drugi język obcy nowożytny – do wyboru jest język niemiecki i język hiszpański, naukę można kontynuować lub rozpocząć od postaw
 • obowiązkowe przedmioty uzupełniające – psychologia
 • obowiązkowe zajęcia realizowane w ramach tzw. innowacji pedagogicznej – język angielski w psychologii i naukach społecznych, koło psychologiczne CaseStudy.

Program klasy managerskiej doskonale przygotuje Cię do studiowania na kierunkach związanych z ekonomią, zarządzaniem i biznesem.

W ramach szkolnych zajęć, będziesz miał/miała okazję dowiedzieć się jak prowadzi się mniejsze i większe firmy, rozwinąć umiejętności w dziedzinie zarządzania i komunikacji, a także zdobędziesz tzw. kompetencje miękkie, które są niezwykle istotne na dzisiejszym rynku pracy. Chodzi tutaj o wyćwiczenie np. umiejętności przekazywania informacjizdolności do pracy zespołowejumiejętność znalezienia, przeanalizowania i rozwiązania problemu czy też przywódczej umiejętności motywowania innych i skutecznego zarządzania zespołem.

Wszyscy nauczyciele w Kolegium Europejskim przykładają dużą wagę do nauki poprzez doświadczenie. W jaki sposób? Otóż każdy uczeń/uczennica klasy managerskiej w ciągu 4 lat weźmie udział w projektach z zakresu ekonomii i finansów, zarządzania wirtualną firmą czy rozwijania praktycznych umiejętności inwestowania na giełdzie.

Jednym z takich projektów są Branżowe Symulacje Biznesowe Revas dzięki którym możesz wcielić się w kadrę zarządzającą przedsiębiorstwem. Każdy uczeń/uczennica będzie mógł się poczuć jak prawdziwy manager wysokiego szczebla, team-leader czy prezes zarządu wybranej firmy. Wszystko to pod okiem doświadczonych nauczycieli. Każdy z nich jest ekspertem z przedmiotów Economics i Businnes Managment w programie matury międzynarodowej IB.

Część z warsztatów i wykładów poprowadzą nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Klasa biznesowa jest odpowiednia dla uczniów świadomych i zainteresowanych współczesnymi zależnościami ekonomicznymi, posiadających predyspozycje kierownicze i organizacyjne, a także dla tych, dla których matematyka i analityczne spojrzenie na świat są naturalne. Wybrane rozszerzenia dzięki swojej uniwersalności pozostawiają jednak znacznie szersze możliwości wyboru przyszłej ścieżki zawodowej.

Informacje praktyczne dla klasy o profilu managerskim:

 • przedmioty na poziomie rozszerzonym – język polski, język angielski, matematyka
 • drugi język obcy nowożytny – do wyboru jest język niemiecki i język hiszpański, naukę można kontynuować lub rozpocząć od podstaw
 • obowiązkowe zajęcia uzupełniające – koło ekonomiczno-biznesowe
 • obowiązkowe zajęcia realizowane w ramach tzw. innowacji pedagogicznej – język angielski w biznesie, zajęcia w ramach Branżowych Symulacji Biznesowych Revas

Dlaczego warto wybrać Kolegium Europejskie?

Międzynarodowe środowisko

W Kolegium Europejskim codziennie będzie się  stykał/stykała się z różnorodnością kulturową. W szkole uczy się młodzież z całej Europy i wielu odległych zakątków świata. Pomoże Ci to opanować do perfekcji języka angielski i zobaczysz z jakimi wyzwaniami zmaga się ówczesny świat.

Nowoczesny, wyremontowany budynek Kolegium Europejskiego

Każda sala lekcyjna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt. W auli odbywają się nie tylko lekcje, ale także różnego rodzaju wydarzenia i spotkania, które sprawiają, że szkoła staje się miejscem pełnym energii. A to nie wszystko! Jeśli interesuje Cię sport, mamy dla Ciebie coś specjalnego. Nasza sala fitness to miejsce, gdzie możesz dbać o swoje zdrowie i kondycję, a sala gimnastyczna to przestrzeń do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, od koszykówki po gimnastykę artystyczną.

W KE zapomnij o nudzie!

w Kolegium Europejskim nie tylko zdobywasz wiedzę, ale również rozwijasz swoje pasje i zainteresowania. Przyłącz się do naszej międzynarodowej społeczności i odkryj, jak nauka może być fascynująca!

Rozwijanie kompetencji kluczowych w procesie nauczania

Nie tylko kształtujemy solidne podstawy wiedzy, ale również wspieramy rozwój umiejętności takich jak kreatywność, myślenie krytyczne, komunikacja interpersonalna i rozwiązywanie problemów. Dzięki temu nasi uczniowie nie tylko odnoszą sukcesy w nauce, ale także w pełni przygotowują się do wyzwań współczesnego świata, stając się samodzielnie myślącymi jednostkami gotowymi na różnorodne sytuacje życiowe i zawodowe.

Współpraca międzynarodowa

Dodatkowo, nasi uczniowie mają unikalną szansę uczestnictwa w fascynujących programach wymiany edukacyjnej oraz międzynarodowych projektach (m.in. posiadamy akredytacje do programu Erasmus +, współpracujemy ze szkołami z Norwegii, Niemiec oraz Włoch). Dzięki temu nie tylko poszerzysz swoje horyzonty kulturowe, ale także zdobędziesz doświadczenie, które otworzy przed Tobą drzwi do globalnych perspektyw i możliwości rozwoju.

Mentorstwo akademickie

Zapewniamy dedykowane wsparcie w postaci mentorów akademickich, którzy pomogą Ci zdefiniować swoją ścieżkę edukacyjną i przygotować Cię do wymagań uczelni wyższych. Nasza ekipa specjalistów edukacyjnych pomoże Ci w procesie aplikacyjnym, oferując cenne wskazówki i pomoc w ubieganiu się o miejsce w najbliższych Uczelniach w kraju lub za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z procesem rekrutacji do klas pierwszych w Kolegium Europejskim.

Ślusarska 9, 30-710 Kraków sekretariat@ke.edu.pl +48 733 883 121