Science Club w Kolegium Europejskim - ke.edu.pl

Science Club w Kolegium Europejskim

Science Club to zajęcia, gdzie uczniowie mogą pogłębiać swoje zainteresowania naukami ścisłymi, takimi jak fizyka i informatyka, poprzez połączenie teorii z praktycznymi działaniami. Stawiamy na naukę poprzez działanie, dając uczestnikom zestawy doświadczalne, dzięki którym mogą eksperymentować i wdrażać teoretyczne koncepty w życie.

Nauka dla wszystkich: różnorodność tematów i działalności w Science Club

Podczas zajęć w Science Club poruszamy różnorodne tematy, które mają na celu przygotowanie uczniów do udziału w różnych projektach, w tym także w opcjonalnym projekcie CanSat. CanSat to wyzwanie polegające na stworzeniu miniaturowej sondy badawczej, która mieści się w pojemniku wielkości puszki napoju. Projekt ten pozwala uczniom na praktyczne zastosowanie wiedzy z zakresu budowy satelitów, zarządzania projektem, a także na naukę pracy zespołowej i prezentacji wyników.

Praktyczne zastosowanie teorii: projekt CanSat i nie tylko

Nasz klub nie koncentruje się wyłącznie na dużych projektach typu CanSat. Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania czy specyficznych zainteresowań. Poprzez praktyczne zadania i eksperymenty uczymy, jak teoria znajduje zastosowanie w rzeczywistych sytuacjach, staramy się rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów oraz kreatywne myślenie.

Science Club to przede wszystkim przestrzeń dla ciekawych świata, chcących eksplorować i rozumieć otaczającą ich rzeczywistość poprzez naukę i eksperymentowanie. To świetna okazja, by zarówno nauczyć się czegoś nowego, jak i podzielić się swoją pasją z innymi.