Adres: Ślusarska 9, 30-710 Kraków +48 733 883 121 sekretariat@ke.edu.pl

Wielka Improwizacja na teatralnej wyprawie do Gdańska - styczeń 2024 - ke.edu.pl

    You Here!-
  • Home
  • -Wielka Improwizacja na teatralnej wyprawie do Gdańska – styczeń 2024

Wielka Improwizacja na teatralnej wyprawie do Gdańska

Po intensywnym okresie pracy nad dwoma spektaklami, zespół Teatru Wielka Improwizacja postanowił odetchnąć morskimi wiatrami i zintegrować się na wyjątkowej wyprawie do Gdańska. Naszym celem było odwiedzenie renomowanego Teatru Szekspirowskiego, gdzie mieliśmy okazję oglądać spektakl pt. „Wszystkie Dzieła Szekspira”. Ta niezwykła produkcja poruszyła nas do głębi, zarówno wzruszając, jak i rozbawiając do łez.

Inspiracja historią i kulturą

Zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego okazało się niezapomnianym doświadczeniem, wprowadzając nas w historię powstania tego wyjątkowego miejsca oraz w postać profesora Jerzego Limona, któremu przypisuje się istotną rolę w patronacie teatru przez księcia Karola, obecnego króla. To właśnie odkrycie aktorów angielskich w szkole fechtunku, na terenie której dzisiaj znajduje się teatr, otworzyło nowy rozdział w historii sztuki.

Spotkanie z historią Polski

Nie mogliśmy również przegapić wizyty w dwóch ważnych instytucjach Gdańska – Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. To emocjonujące doświadczenie pozwoliło nam zbliżyć się do kluczowych momentów w historii Polski, w miejscach, gdzie historia nabiera realnego wymiaru.

Poznanie północnej Polski

Zwiedzanie Torunia, Dworu Artusa, Katedry Oliwskiej, Daru Pomorza, Westerplatte i Sopotu było dla nas okazją do zanurzenia się w specyfikę historii i życia północnej Polski. Każde z tych miejsc kryje w sobie niezwykłą historię oraz bogactwo kulturowe, które chcieliśmy poznać i zrozumieć.

Podsumowując, nasza teatralna wyprawa do Gdańska nie tylko dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń artystycznych, ale także pozwoliła nam zbliżyć się do historii i kultury Polski Północnej w sposób wyjątkowy i inspirujący.

Ślusarska 9, 30-710 Kraków sekretariat@ke.edu.pl +48 733 883 121