Nasza szkoła posiada nie tylko długą tradycję i prestiż, ale przede wszystkim zaufanie uczniów i rodziców. Wieloletnia i doświadczona kadra nauczycielska  buduje od wielu lat  renomę  szkoły. Możemy poszczycić się tym, że nasi absolwenci po studiach za granicą wracają do nas jako nauczyciele , aby przekazywać zdobytą wiedzę za granica  nowym uczniom.

Matura międzynarodowa IB w Kolegium Europejskim w Krakowie

W życiu każdego ucznia przychodzi czas, kiedy trzeba pożegnać się z ósmą klasą szkoły podstawowej, wybrać liceum i dalszą drogę na przyszłość.

Warto pamiętać, że od wielu lat w Krakowie można wybrać szkołę przygotowującą do matury międzynarodowej. Taki program nauczania oferuje liceum prowadzone przez Kolegium Europejskie, szkołę z nastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu programu International Baccalaureate (IB). Przez lata obecności na krakowskiej mapie edukacyjnej Kolegium Europejskie udowodniło, że naucza dobrze, to znaczy skutecznie i nowocześnie.

Matura Międzynarodowa przepustką na prestiżowe zagraniczne i polskie uczelnie.

Chcesz studiować w USA i UK? Przyjdź do Kolegium Europejskiego w Krakowie!

Zastanawialiście się czasem jak by to było studiować za granicą, a może to Wasze marzenie? Nie wiecie, od czego zacząć? Koniec z obawami! Dzięki realizacji programu matury międzynarodowej w Kolegium Europejskim w Krakowie możecie bez problemu kandydować na wszystkie uczelnie zagraniczne, które nie tylko respektują ten system nauczania, ale przede wszystkim czekają na absolwentów IB DP!

Wspomnienia ze szkoły średniej są bardzo silne. W wieku licealnym szukamy swojego miejsca w najbliższym świecie: wśród rówieśników. Bywamy gwiazdami, samotnikami, sypiemy jak z rękawa dowcipami, albo ostentacyjnie unikamy kontaktów mierząc się z rolą myśliciela – kontestatora.
Później, na studiach i w pracy nadal sięgamy do szkolnych wspomnień i doświadczeń. Nawiązujemy znajomości, wchodzimy w dorosłe związki mając w pamięci kim byliśmy w klasie, jak się z tym czuliśmy. Jak patrzyliśmy na świat, przeciwko czemu się buntowaliśmy, w kim kochaliśmy się na zabój i co z tego wynikło. Minie wiele lat, zanim pamięć tych doświadczeń osłabnie.

Szkoła językowa  – liceum z maturą IB i szkoła podstawowa w Kolegium Europejskim w Krakowie.

Zniesienie granic, w tym zdecydowanie łatwiejsze podjęcie kształcenia poza Polską w coraz większym stopniu zaczyna „kusić” młodych ludzi pewnymi profitami związanymi z edukacją zagraniczną. Kolegium Europejskie jako jedna z niewielu krakowskich szkół było już gotowe do przyjęcia skuszonych właśnie „poszukiwaczy” przygód rozumiejących w którą stronę zmierza świat i czego od młodego człowieka będzie wkrótce oczekiwał globalny rynek pracy.

Certyfikaty