• Matura IB
  MATURA MIĘDZYNARODOWA IB
  TERAZ TEŻ MATURA POLSKA W KE
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Nasi absolwenci to pewni siebie, ciekawi świata, nie bojący się nowych wyzwań młodzi ludzie,
  ale jednocześnie potrafiący dokonywać dobrych wyborów i planujący swoją przyszłość, również z myślą o innych.
 • EDUKACJA BEZ GRANIC
  DROGA NA NAJLEPSZE UNIWERSYTETY ŚWIATA
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  Realizowany program nauczania IB otwiera nieograniczone możliwości w drodze na najlepsze uniwersytety świata.
  Nasi absolwenci już tam studiują.
 • UCZNIOWIE Z CAŁEGO ŚWIATA
  MIĘDZYNARODOWOŚĆ
  Zapewniamy najlepszą edukację i zawsze staramy się zdobyć zaufanie uczniów.
  W klasach i na korytarzach panuje międzynarodowa atmosfera, którą tworzą uczniowie z wielu krajów świata.
matura IB

Liceum z maturą międzynarodową

Matura Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma Programme) to 2-letni program nauczania prowadzony w dwóch ostatnich klasach liceum. Nauczanie w programie matury międzynarodowej IB DP obejmuje sześć przedmiotów wybranych przez ucznia.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego Kolegium Europejskie

Inaugurację Roku Szkolnego 2023/2024

Serdecznie zapraszamy Uczniów na uroczystą inaugurację Roku Szkolnego 2023/2024, która odbędzie się 04.09.2023 w auli szkoły. Po oficjalnej inauguracji, zapraszamy uczniów na spotkania z wychowawcami klas. Przypominamy, że obowiązuje strój galowy.

szkoła podstawowa

Kolegium Europejskie zaprasza do szkoły podstawowej

Kolegium Europejskie prowadzi nabór do klas I-VIII szkoły podstawowej. Wszystkich zainteresowanych nauką w naszej szkole zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Czytaj więcej

O Kolegium Europejskim

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne liceum z maturą międzynarodową IB i szkoła podstawowa. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach. Kolegium Europejskie otwiera drogę na uczelnie zagraniczne, między innymi: HARVARD, YALE, MIT, CAMBRIDGE, OXFORD, gdzie już studiują nasi absolwenci oraz na najlepsze uczelnie polskie. Pomagamy w składaniu podań i zebraniu niezbędnych dokumentów.

Kolegium Europejskie to najlepsza szkoła w Krakowie dla kandydatów na wyższe uczelnie! 100% naszych absolwentów dostaje się na studia wyższe. Nie sztuka skończyć liceum i zdać maturę, sztuka dostać się na studia a my w tym jesteśmy najlepsi!

Chcesz mieć przyjaciół z całego świata? Przyjdź do nas, tu uczy się młodzież z Kanady, USA, Nowej Zelandii, Korei, Wietnamu, Szwajcarii, UK, Ukrainy i wielu innych krajów. Mieszające się języki podczas przerw lekcyjnych przenoszą nas w inny świat tworząc wyjątkową atmosferę tej szkoły. W międzynarodowym towarzystwie nauka języków jest bardzo szybka i efektywna. Kolegium Europejskie to szkoła, do której dzieci chodzą z przyjemnością a nie z obowiązku.

Absolwent Kolegium Europejskiego to młody obywatel świata – posługujący się biegle językiem angielskim oraz swobodnie drugim językiem obcym. Dla którego studiowanie w dowolnym miejscu na świecie nie stanowi żadnego problemu. To człowiek dojrzały, pewny siebie, nauczony krytycznego myślenia i samodyscypliny. Tolerancyjny, szanujący drugiego człowieka i tego, co inne, ale równocześnie umiejący bronić własnych przekonań i wartości.

Czytaj więcej

 

  kolegium europejskie


Z życia szkoły

Kolegium Europejskie zaprasza

na cykl warsztatów organizowanych we współpracy z Instytutem Psychologii UJ

Czytaj więcej

Instytut Psychologii UJ objął patronatem klasę psychologiczną z maturą międzynarodową w Kolegium Europejskim w Krakowie.

Czytaj więcej

Indie 2020 wymiana międzyszkolna

Zapraszamy uczniów na wymianę międzyszkolną ze szkołą IB Strawberry Fields High School w Indiach

Czytaj więcej

Nasze pasje, nasze sukcesy

Jest nam niezwykle miło poinformować, iż kilkoro uczniów Kolegium Europejskiego w związku ze swoją szeroką działalnością naukową, organizacyjną i społeczną otrzymało stypendia w prestiżowych zagranicznych szkołach.

Mimo, że musimy się z nimi pożegnać, gratulujemy im sukcesu oraz życzymy powodzenia i dalszych tak znakomitych osiągnięć naukowych, jak do tej pory.

Wśród nich są:

WITORIA PROKOCKA – uczennica klasy pre-IBc otrzymała 2 letnie stypendium w  Impington Village College w Wielkiej Brytanii.

BARTŁOMIEJ KUKLIŃSKI - uczeń klasy pre-IBc zdobył 2 letnie stypendium w  brytyjskiej szkole Windermere School.

Więcej o naszych stypendystach

Nazywam się Aleksandra Kucharz, mam 16 lat. Mieszkam z rodziną pod Krakowem. Jestem sportowcem. Od 10 lat regularnie trenuję teakwondo w SW Prime. Aktualnie posiadam stopień uczniowski 1 CUP (czerwony pas z czarną belką). Od kilku lat biorę udział również w treningach kickboxingu. W swojej zawodniczej karierze udało mi się wiele osiągnąć, jestem wielokrotną medalistką wielu imprez sportowych w Polsce i zagranicą. Najważniejsze osiągnięcia w mojej karierze sportowej: – 1 m techniki szybkościowe, Mistrzostwa Europy w Taekwondo International, Wieliczka , 27-28.10.2012 – 3m. walki continous sparring, Taekwon-do International Open European Championships, Częstochowa 24-25.06.2017 – Polish Open Cup, Dzierżoniów 17.03.2018 - tytuł najlepszej juniorki zawodów – Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF, Będzin, 26-27.05.2018 - tytuł najlepszej juniorki W 2018 roku zostałam powołana do Kadry Narodowej w kategorii Junior - point-fighting , WAKO WORLD Kickboxing Championship W wolnym czasie słucham muzyki, spotykam się z moimi przyjaciółmi. Uwielbiam kuchnię włoską.

- Ola, Członek Kadry Narodowej

From the age of three Rehina Vlasenko was in the sports school of figure skating "Suite". She began to occupy skating professionally at the age of 9. Every year she participated in competitions held in Ukraine. She take part in the competition in Lithuania two times. She has also succeed in dance competitions. Individually, twice a week she was engaged in gymnastics with Natalia Godunko (Olympic medalist).

- Rehina, Skater

Nazywam się Oliwia Gutek. Moją największa pasją jest żeglarstwo. Dlaczego? Uwielbiam przygody, odkrywanie nowych miejsc, poczucie wolności i poznawanie ciekawych ludzi z całego świata. Posiadam patent żeglarza jachtowego, sternika motorowodnego i w październiku 2018 zdałam na chorwacki patent - Voditlej Brodice, który upoważnia mnie do pływania po morzu Adriatyckim statkami do 30 ton. Aktualnie przygotowuje się do zdania międzynarodowego certyfikatu Radiooperatora SRC RYA. W marcu 2019 wybieram się na półtoramiesięczny rejs z Martyniki do Malagi. Żeglarstwo jest dla mnie czymś wspaniałym i wiąże z tym moją przyszłość.

- Oliwia, Żeglarka

Wiadomości

Zobacz film o szkole

 

Nasze kursy

Certyfikaty