Sukces uczniów PreIB2: Zakwalifikowanie się do międzynarodowego konkursu CANSAT - ke.edu.pl

• -Aktualności-Sukces uczniów PreIB2: Zakwalifikowanie się do międzynarodowego konkursu CANSAT

Sukces uczniów PreIB2: Zakwalifikowanie się do międzynarodowego konkursu CANSAT

Gratulacje dla uczniów PreIB2 za zakwalifikowanie się do kolejnego etapu międzynarodowego konkursu CANSAT!

Z ogromną dumą informujemy, że grupa uczniów z klasy PreIB2 zakwalifikowała się do następnego etapu prestiżowego konkursu CANSAT. Nasi utalentowani uczniowie, którzy będą reprezentować naszą szkołę, to: Jan Wichary, Patrick Drwal, Mateusz Małyska, Nicolas P., Maksym N., Mayan Sarkar, Ethan Manjooran, Maksymilian P., Filip Mazza, Joanna Czerniejewska, Filip Nessler.

Ten wyjątkowy sukces jest kontynuacją zeszłorocznych zajęć pozalekcyjnych w ramach Koła Naukowego, prowadzonego przez naszych wspaniałych nauczycieli, panią Małgorzatę Walczak i pana Grzegorza Całko. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu oraz pasji do nauk ścisłych uczniowie mieli możliwość zdobycia unikalnych doświadczeń oraz rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie inżynierii, programowania i analizy danych.

Czym jest konkurs CANSAT?

CANSAT to międzynarodowy konkurs organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), który stawia przed uczniami wyzwanie zaprojektowania, zbudowania oraz wystrzelenia symulacji małego satelity w formie puszki po napoju. Jest to fascynujące przedsięwzięcie, które nie tylko rozwija techniczne umiejętności, ale również pozwala uczestnikom zastosować w praktyce wiedzę z zakresu nauk ścisłych, zdobywaną na zajęciach szkolnych.

Uczniowie muszą przejść przez skomplikowany proces projektowania, budowy oraz testowania swojego satelity, który podczas lotu będzie zbierał i analizował dane. Konkurs ten daje młodym entuzjastom technologii wyjątkową okazję do rozwoju w takich dziedzinach jak: inżynieria, fizyka, programowanie, analiza danych, oraz współpraca w grupie. Każda drużyna musi nie tylko stworzyć swoje urządzenie, ale również opanować sztukę zarządzania projektem, rozwiązywania problemów technicznych i prezentowania wyników.
Więcej informacji o CANSAT: https://esero.kopernik.org.pl/konkurs-cansat/; https://www.esa.int/Education/CanSat.

Ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły

Zakwalifikowanie się do kolejnego etapu konkursu CANSAT to niezwykłe wyróżnienie i dowód ciężkiej pracy naszych uczniów. Udział w tym prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu to nie tylko wyzwanie, ale także doskonała okazja do poszerzania horyzontów naukowych oraz zdobywania praktycznego doświadczenia, które może być kluczowe w przyszłych karierach naukowych i technologicznych.

To osiągnięcie jest również krokiem milowym w ramach inicjatyw STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) w naszej szkole, które mają na celu wspieranie uczniów w rozwijaniu zainteresowań i umiejętności w obszarach nauk ścisłych i technologii. Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania i determinacji naszych uczniów oraz nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich wyniki w kolejnym etapie konkursu!

Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!