Back to school check-list - ke.edu.pl

Back to school check-list

18/08/2024 ds 0 Comments

Szkoła tuż tuż… Czy back to school shopping już zrobiony?

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim początek nowego roku szkolnego. Czy jesteście gotowi na powrót do szkolnych ławek? Na naszym szkolnym Instagramie (@ke.highschool) zapytaliśmy naszych uczniów i ich rodziców o to, jakie są absolutne „must-have” na szkolne zakupy. Odpowiedzi było mnóstwo — od podstawowych przyborów jak zeszyty, po bardziej nietypowe propozycje, jak ulubiona herbatka na przerwę (meliska).

Pół żartem, pół serio, nowy rok szkolny czeka tuż za rogiem. Zanim zaczniecie przygodę z nowymi podręcznikami i szkolnymi projektami, warto upewnić się, że macie wszystko, co potrzebne. Sprawdźcie naszą check-listę, która pomoże Wam przygotować się na nowy rok szkolny!

Top 10 szkolnych „must-have” dla uczniów naszego liceum:

1. Zeszyty i notatniki
Niezależnie od przedmiotu, warto mieć zeszyty o odpowiedniej liczbie kartek oraz notatniki, które pomogą w organizacji nauki.

2. Piórnik z pełnym wyposażeniem
Długopisy, ołówki, gumki, linijki, zakreślacze — bez tego ani rusz! Pamiętajcie, by piórnik zawierał wszystko, czego możecie potrzebować na lekcjach.

3. Kalkulator
Niezbędnik każdego ucznia programu IB, ale również przyda się na matematyce w standardowym trybie nauczania.

4. Strój na WF
Wygodny i odpowiedni strój sportowy to konieczność. Upewnijcie się, że macie odpowiednie buty i strój, który sprawdzi się zarówno na hali, jak i na boisku na Dekerta.

5. Buty na zmianę
Niezależnie od pogody na zewnątrz, zmienne obuwie to obowiązkowy element wyposażenia każdego ucznia. Nie tylko dba o czystość szkoły, ale także o Wasze zdrowie i komfort.

6. Termos lub bidon
Codzienne lekcje wymagają odpowiedniego nawodnienia. Termos z herbatą czy bidon z wodą to idealny sposób na to, by dbać o siebie przez cały dzień. W szkole możesz uzupełnić swój bidon na każdym piętrze!

7. Laptop lub tablet
W dzisiejszych czasach to niemalże niezbędnik. Dostęp do e-booków, szybkie notowanie na zajęciach, czy zdalne lekcje — wszystko to wymaga nowoczesnego sprzętu.

8. Organizer lub planner
Zarządzanie czasem to klucz do sukcesu w szkole. Dobrze zorganizowany planner pomoże Wam zapanować nad wszystkimi terminami, projektami i egzaminami (oczywiście jest pełno aplikacji, które wystarczy ściągnąć na swój telefon, tablet lub laptop!)

9. Torba lub plecak
Solidny plecak lub torba, która pomieści wszystkie książki, zeszyty, lunch i przybory, jest koniecznością. Pamiętajcie, by wybrać coś wygodnego i funkcjonalnego.

10. Mały zestaw pierwszej pomocy to praktyczny dodatek, który warto mieć w szkolnym plecaku. Plastry, maść na otarcia i podstawowe leki mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku drobnych kontuzji czy nagłych dolegliwości. Bezpieczeństwo i zdrowie są najważniejsze, więc warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, ale dzięki tej liście możecie być pewni, że jesteście przygotowani na każdą sytuację. Sprawdźcie, czy macie wszystko, czego potrzebujecie, a potem z uśmiechem na twarzy wkroczcie w nowy rok szkolny!

Do zobaczenia za 15 dni!