Pomoc dla Powodzian - Nasza Szkoła Wspiera Poszkodowanych w Akcji Pomocy - ke.edu.pl

• -Aktualności-Pomoc dla Powodzian – Nasza Szkoła Wspiera Poszkodowanych w Akcji Pomocy

Pomoc dla Powodzian – Nasza Szkoła Wspiera Poszkodowanych w Akcji Pomocy

Ostatnie tygodnie przyniosły gwałtowne zmiany w życiu wielu Polaków. W niektórych miejscowościach nasz kraj dotknęły powodzie, które spowodowały liczne straty materialne i osobiste tragedie. Jednym z najbardziej dotkniętych obszarów był Lądek-Zdrój, gdzie mieszkańcy musieli zmierzyć się z ogromnym żywiołem, który zniszczył ich domy, mienie, a w niektórych przypadkach również źródła utrzymania (zobacz więcej: https://www.rp.pl/kleski-zywiolowe/art41163521-burmistrz-ladka-zdroju-apokalipsa-takich-zniszczen-nie-mielismy-chyba-od-ii-wojny-swiatowej

Nasza szkoła, chcąc wesprzeć poszkodowanych, natychmiast włączyła się w działania pomocowe. Dzięki wspaniałej inicjatywie klasy preIB 2C, zostały zorganizowane różnorodne inicjatywy, mające na celu zebranie jak największej ilości środków na pomoc dla powodzian. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele aktywnie zaangażowali się w zbiórki pieniędzy, które odbywały się m.innymi w formie sprzedaży pysznych domowych wypieków i słodkości. Nasze stoisko z ciastami przyciągało nie tylko społeczność szkolną, ale również okolicznych mieszkańców, którzy chętnie wsparli naszą akcję, kupując smakołyki.

Dzięki ofiarności wielu osób oraz pracy naszych wspaniałych wolontariuszy, udało nam się zebrać imponującą sumę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc dla powodzian. Zebrane środki finansowe pozwoliły nam także na zakup niezbędnych materiałów, które już trafiły do najbardziej potrzebujących. Z dumą informujemy, że udało nam się wysłać aż 44 kartony pełne środków czystości, rękawic, worków na śmieci, ścierek oraz kaloszy, które zostały dostarczone do Lądka-Zdroju.

To jednak nie koniec naszych działań! Już wkrótce do akcji dołączy nasz szkolny teatr „Wielka Improwizacja”. Zespół przygotowuje specjalny spektakl pt. „Reminiscencje”, który zostanie wystawiony 15 października na naszej szkolnej auli. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przekazany na dalszą pomoc dla powodzian. To wspaniała okazja, by wesprzeć tych, którzy ucierpieli, a jednocześnie przeżyć niezapomniane chwile, oglądając wyjątkowe przedstawienie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli naszą akcję, oraz zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach. Razem możemy zrobić naprawdę wiele i pomóc tym, którzy teraz najbardziej nas potrzebują!

Śledź Nas na Facebooku i Social Mediach!

Chcesz być na bieżąco z naszymi akcjami? Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku oraz innych mediach społecznościowych! Regularnie publikujemy tam informacje o nowych zbiórkach, akcjach charytatywnych i inicjatywach, w które możesz się zaangażować. Dzięki temu dowiesz się o naszych działaniach i o tym, jak możesz pomóc w nadchodzących wydarzeniach.

Nie przegap żadnej aktualizacji i dołącz do społeczności wspierającej tych, którzy najbardziej tego potrzebują!

FB: Kolegium Europejskie
IG: ke.highschool